Kumaş Alanlar

Kumaş alan kişiler projesi için bir kumaş mağazasına gidiyor olun ister kıyafet alışverişi yapıyor olun, doğru kumaşı seçmek asla kolay değildir. Küçük çocuklar ve aralar için alışveriş yaparken özellikle zordur, çünkü kumaşın tenlerine karşı hisleri konusunda çok titiz olabilirler. İşte işleri sizin için kolaylaştıracağını umduğumuz kullanışlı bir kılavuz.

Kumaş alımı yapanlar giysileri, mevcut en yumuşak, yüksek kaliteli kumaşları kullanır. Uzun ömürlüdürler, yıkanmaları kolaydır, solmazlar, esnektirler ve hepsinden önemlisi döndürme için mükemmeldirler.

Parça Kumaş seçerken, doğru olup olmayacağını bilmenin en iyi yolu, önce ne yapmaları gerektiğini bilmektir. Sizinle birlikte hareket etmeleri mi yoksa çok belirgin bir siluet mi yaratmaları gerekiyor? Temizlemek için özel bir şekilde mi ele alınmaları gerekiyor, yoksa çamaşır makinesine atabilir misiniz? Seyahat mi ediyorsunuz, özel bir etkinliğe mi gidiyorsunuz veya her gün giymek için eğlenceli bir şeye mi ihtiyacınız var? Tüm bu faktörler seçtiğiniz kumaşlarda devreye girecektir.

Kilo ile parça kumaş satan,kiloluk parça kumaş satanlar,kiloyla parça kumaş satan yerler,Astarlı şifon elbise dikimi,Şifon kumaş nasıl düzgün kesilir,Şifon Elbise dikimi,İngiliz dikişi,Şifon kumaştan neler yapılır,Şifon Gömlek dikimi,Şifon kumaştan Elbise Modelleri,Şifon DİKMENİN püf noktaları,

Parti kumaş alanlar. Pamuk pamuk bitkisinden elde edilir. Temizlemesi kolaydır ve rahattır. Ne yazık ki, uzayabilir ve şeklini kaybedebilir. Ayrıca zamanla yıpranmaya karşı hassastır.

KUMAŞ ALANLAR

Denim  diyagonal bir nervür oluşturacak şekilde dokunmuş pamuklu kumaştan gelir. Çok sert ve sağlam. Adı, “Nimes” şehrini ifade eden Fransızca “serge de Nimes” kelimesinden türetilmiştir. İyice soluyor ve eskiyor, bu yüzden kot pantolonlarda çok yaygın olarak kullanılıyor.

Flanel hafif ve yumuşaktır. Soğuk hava giysileri için harika. Genellikle yün, pamuk veya sentetik elyaftan yapılır. Daha yumuşak hale getirmek için fırçalanabilir. 1990’ların grunge rock döneminde çok popüler.

Keten sıcak havalarda iyi nefes alan hafif bir kumaştır. Hem rahat hem de temiz görünebilir. Keten bitkisinden elde edilen doğal bir lif… keten tohumlarının geldiği yerle aynı yer. Dezavantajı ise çok kolay kırışması ve nazik yıkama gerektirmesidir.

Naylon ipek yerine sentetik olarak icat edildi, 2. Dünya Savaşı’nda paraşüt ve lastik yapmak için kullanıldı. Ayrıca, “naylon” teriminin ortaya çıktığı kadın çorabı yapmak için ipek yerine kullanıldı. Naylon güçlü ve ucuzdur ve kolayca yıkanır.

POLYESTER KUMAŞ ALANLAR.

Polyester çok rahat olma eğilimindedir. İyi yıkanır ve özel bakım gerektirmez. Çok iyi renk aldıkları, dayanıklı oldukları ve boyaları solmadığı için birçok polyester karışımlı örgü kullanma eğilimindeyiz. Polyester karışımları insan yapımı olduğu için pamuk kadar iyi nefes almazlar. Ancak,  burgulu bir elbise için bu gerçekten önemli değil. Havanın dışarı çıkması için bolca yer vardır ve yumuşaklık ve dayanıklılık göz önüne alındığında, bu gerçekten ideal kumaştır. Günümüzün polyester karışımları, 1970’lerin polyester eğlence takımlarından çok yol kat etti. Sevinin!

Saten hafif veya ağır olabilir. Görünüm olarak parlak olma eğilimindedir ve pürüzsüz, ipeksi ve akıcıdır.

İpek antik Çin’den beri var. İnanılmaz derecede pürüzsüz ve parlaktır ve dut güvesinin kozasından gelir. Çok hafif, akıcı ve tabii ki ipeksi! Drapaj ve astar için idealdir.

SPOT KUMAŞ ALANLAR

90’ları hatırlıyor musun?  Likra olarak da bilinen spandex, iyi esneyen sentetik bir kumaştır. Egzersiz kıyafetleri için mükemmeldir, ancak cildi sıkı olduğu için hiçbir şeyi gizlemez. Bugün, aynı zamanda dar kot pantolonlarda da formda olmalarını sağlamak için kullanılıyor. Ayrıca polyester karışımlı örgülerde onları daha esnek hale getirmek için kullanılır.  

Rayon selüloz lifinden gelir. Hafif olduğu için iyi örtüyor, ancak yine de pamuktan daha ağır. Rayon, doğal liflerden üretilmiş kumaşlardır. Bu onu kısmen doğal ve kısmen sentetik yapar. Genellikle ipek, yün ve keten hissini taklit etmek için kullanılır. Yumuşak, rahat ve pürüzsüzdür. Rayon, vücut ısısını yalıtmadığı için sıcak ve nemli iklimler için idealdir. Dezavantajı ise dikkatli yıkama gerektirmesi ve çok dayanıklı olmamasıdır.

STOK KUMAŞ ALAN

Nevresimlik Kumaş Toptan fiyat,Poplin Kumaş Fiyatları,nevresim Kumaş Fiyatları,Nevresim Kumaş isimleri,Nevresimlik Kumaş toptan fiyat,Merter nevresim Kumaş toptancıları,NEVRESİMLİK Poplin Kumaş,,En iyi Nevresim Kumaşı,Nevresim dikmek için kumaş,Toptan kiloluk Nevresim kumaş,kilo ile çarşaf kumaşı,kiloluk çarşaflık kumaş,parça çarşaf kumaşı,

Yün koyun ve keçi kılından elde edilir. Çok sıcak, ama aynı zamanda kaşıntılı olabilir. Tiftik, Ankara keçilerinden elde edilen bir yün çeşididir.