KUMAŞ ALINIR

Kumaş satın alanlar. Saten dokuma  Saten kumaş satın alanlar parça saten kumaş alanlar ham saten kumaş satın alan toptan kumaş alan firmalar kaşe kumaş satın alanlar kumaş satış yerleri aynı zamanda saten olarak da adlandırılır. Saten dokuma yüksek bir parlaklık yaratırken, saten donuk bir parlaklık yaratır. Parça kumaş alan. Saten ve saten kumaşlar, daha büyük çözgü veya atkı ipliklerinin birbirinin altından ve üstünden geçmesiyle birlikte dokunur.

Örme fabrikaları

Dokuma kumaştan farklı olarak örme kumaş, iplik ilmeklerinin birlikte dokunmasıyla oluşturulur. Örgü kumaşlar iyi bir şekilde esneyebilir çünkü lifler birlikte dokunmaz, ilmeklenir. Bazı örme malzemeler kumaş türüne bağlı olarak elastik veya naylon ilavelidir.

Seri Sonları Şifon Kumaş satın alanlar Seri Sonları Buzi Kumaş alanlar Seri Sonları Gabardin Kumaş satın alanlar. Seri Sonları Süet Kumaş alanlar. Seri Sonları Jarse Kumaş alanlar. Seri Sonları Kaşmir Kumaş alanlar. Seri Sonları Kaşe Kumaş satın alanlar. Seri Sonları Rips Kumaş alanlar. Seri Sonları Ripstap Kumaş satın alanlar

Örme kumaşlar, ince veya daha kalın kumaş stilleri oluşturmak için özel güç makinelerinde seri olarak üretilir. Örgünün kalınlığı ipliklerin katına veya kalınlığına ve örgü iğnesinin boyutuna bağlıdır. Daha kalın bir iğne daha büyük bir dikiş yapar.

Örme kumaşların çözgü ve atkıları yoktur. Bunun yerine bir ön tarafı ve bir de arka tarafı vardır. Yüz, örgü desenini gösterdiği için giysinin dış veya sağ tarafıdır.

Dokuma kumaşlar gibi örme kumaşlar da ipliklerin desenler halinde örülmesiyle farklı desenlere sahip olabiliyor.

Örme Kumaşlar Nasıl Yapılır?

Tamamen moda –  kazak gibi bir giysiyi bir araya getirmek için elle örmeyi veya bir örgü makinesini kullanmayı ifade eder. Kazaklar, desen parçalarını kesip dikmekten farklı olarak, dikişleri artırarak veya azaltarak boyuta göre örülür.

Kes ve dik  – hızlı modada tişört ve spor giyim gibi kıyafetlerin yapımında daha yaygındır. Örgü malzemesi istenilen ölçüye göre örülmek yerine kesilip birlikte dikilir. Bu yöntem malzeme israfından tasarruf sağlar çünkü desen parçaları birbirine karıştırılıp kesilebilir.

Dokuma Kumaşın Tanımı

Kumaş alanlar. İyi kumaşlar nasıl alınır? imalat için nereden kumaş satın alırım? Dokunmamış kumaşlar, bir veya daha fazla lif katmanından oluşan esnek, gözenekli ürünlerdir. Ayrı lifler ya tercihli olarak bir yönde yönlendirilebilir ya da rastgele bir şekilde biriktirilebilir.

Kimyasal, termal veya mekanik işlemlerle tekstil ürünlerine bağlanırlar. Dokunmamış kumaşlar esas olarak düzlemsel yapılardır. Tekstil endüstrisinin bu nispeten genç dalı, yüksek üretim oranları ve bunun sonucunda ortaya çıkan maliyet tasarrufları nedeniyle ikinci dünya savaşından sonra muazzam bir şekilde genişledi.

Kumaş alımı yapanlar. Modern dokumasız kumaş 1930’ların başına kadar uzanır. O zaman, birkaç tekstil şirketi, pamuk atıklarını kullanmanın bir yolu olarak bağlı malzemelerle deneyler yapmaya başladı. Şimdi dokunmamış olarak adlandırılan ürünlerin ilk ticari üretimi için parça kumaş alanlar doğrudan elyaftan kumaş üretme çabasıyla başladı. Dokunmamış ürünler pazarı muazzam bir büyüme yaşadı ve daha fazlası için potansiyele sahip.

Dokunmamış kumaşlar, tek kullanımlık veya dayanıklı mallar olarak sınıflandırılabilir. Tek kullanımlık veya dayanıklı olmayan dokunmamış kumaşlar, çocuk bezleri, tıbbi sargılar, ev mendilleri ve tek kullanımlık koruyucu giysiler gibi tek kullanımlık ürünleri içerir. Dayanıklı mallar, giyim ara yüzleri, otomobil tavan döşemeleri, yol döşemeleri ve halılar için kullanılır.

İşlenmemiş içerikler

Polyester kumaş alanlar en sık kullanılan elyaftır; mukavemetleri için olefin ve naylon, emicilik için pamuk ve suni ipek kullanılır. Bazı akrilik, asetat ve vinyon da kullanılmaktadır.

Spot kumaş alanlar. Lifler, özelliklerine ve son kullanımlarda beklenen performansa göre seçilir. Yeni, birinci kalite lifler, yeniden kullanılmış veya yeniden işlenmiş liflere tercih edilir. Hem ştapel hem de filament lifler kullanılır ve farklı jenerik grupların liflerinin yanı sıra farklı uzunluklardaki lifleri karıştırmak mümkündür. Elyaf seçimi, önerilen ürüne, tipik olarak gösterilen özene ve beklenen veya istenen dayanıklılığa bağlıdır. Tüm kumaşların imalatında olduğu gibi, nihai ürünün maliyetini de etkilediği için kullanılan liflerin maliyeti önemlidir.

Dokunmamış Kumaşın Özellikleri

Spot kot kumaş satın alanlar spot gabardin satın alanlar spot süprem kumaş satın alan spot interlok satın alan spot jarse kumaş alanlar spot denye kumaş satın alanlar spot tekleme kumaşları alanlar spot denim kumaşları alan spot polar kumaş alanlar.

Stok kumaş satın alanlar. Dokunmamış bir kumaşın sahip olabileceği belirli özellikler, üretimindeki faktörlerin kombinasyonuna bağlıdır. Karakteristik yelpazesi geniştir.

Dokunmamış kumaşların görünümü kağıda benzer, keçeye benzer veya dokuma kumaşlara benzer olabilir.

Yumuşak, esnek bir elleri olabilir veya sert, katı veya genel olarak çok az esnek olabilirler.

Kağıt mendil kadar ince veya birçok kez daha kalın olabilirler.

Ayrıca yarı saydam veya opak olabilirler.

Gözeneklilikleri, düşük yırtılma ve patlama mukavemetinden çok yüksek gerilme mukavemetine kadar değişebilir.

Yapıştırma, ısıyla yapıştırma veya dikme yoluyla üretilebilirler.

Bu tip kumaşların dökümlülüğü iyi ile hiç arasında değişmektedir.

Bazı kumaşlar mükemmel yıkanabilirliğe sahiptir; diğerlerinde yok. Bazıları kuru temizleme yapılabilir.

Gelişim

Parça kumaş alan. Dokunmamış kumaşlar, istenen son kullanımlara uygun belirli özellikler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Örneğin, çocuk bezleri iki farklı dokumasız kumaş katmanından yapılabilir: sıvının hızlı nüfuz etmesine izin verecek, ancak minimum yanal zayıflama ile ıslatıcı madde ile muamele edilmiş polyesterden oluşan bir dış katman ve bir iç emici suni ipek tabakası. Cerrahi maskeler için ince, yüksek filtrasyona sahip dokunmamış kumaşlar, mikro denye elyaflardan oluşabilir. Geleneksel olarak yapılmış kumaşın belirli özelliklerini elde etmek veya belki de aşmak için araştırmalar devam etmektedir.

Dokunmamış Kumaşın Kullanım Alanları

  • Dokumasız ürünlerin kullanımı genişlemeye devam ediyor. Dokunmamış kumaşların birçok kullanımı tek kullanımlık, dayanıklı tüketim malları ve endüstriyel malzemeler olarak sınıflandırılabilir. Tüm bu alanlar, düşük maliyeti ve birçok ihtiyaca uygunluğu nedeniyle bu tür mallardan giderek daha fazla yararlanmaktadır.
  • Tek kullanımlık dokunmamış kumaşlar esasen tek kullanımlıktır; ancak toz bezleri gibi bazıları yıkanabilir ve birkaç kez yeniden kullanılabilir.
  • Genel uygulamalar, çocuk bezleri ve hijyenik kadın bağları gibi kişisel hijyen ürünlerini; cerrahi önlükler ve örtüler gibi tıbbi ürünler; cerrahi ve endüstriyel maskeler, bandajlar, mendiller ve havlular; özel etkinlikler için önlükler ve hatta kostümler.
  • Dayanıklı dokunmamış kumaşların geniş uygulamaları vardır. Dayanıklı tüketim malları, hem ev eşyalarını hem de perdelik kumaşlar, mobilya döşemeleri, şilte dolguları, havlular, masa örtüleri, battaniyeler ve halı altlıkları gibi ev eşyalarını ve şapkalar, astarlar, telalar, ara yüzeyler ve diğer takviye malzemeleri gibi giyim ve giysileri içerir. kumaşlar.
  • Birçok endüstriyel kullanım, filtreler, yalıtım, paketleme malzemeleri, yol yatağı stabilizasyon kaplaması veya yol yapım malzemeleri, jeotekstil ve çatı kaplama ürünlerini içerir.
  • Kumaş alımı yapanlar 0536 336 43 43

Bir yanıt yazın