Parça Kumaş Alanlar

İnternetten kumaş alışverişi yaptığınızda, kumaşın vücudunuzda nasıl görüneceğini veya onunla dikerken nasıl bir his vereceğini hayal edebiliyor musunuz? Yoksa online kumaş siparişiniz kapınıza geldiğinde ne alacağınızı hayal etmek zor mu?

Kumaş alan kumaşınızı gerçekten tanımanın iki yolu vardır ve ilk yol tekniktir. Pamuk, suni ipek, ipek, polyester veya yün gibi tek tek liflerin niteliklerini araştırabilirsiniz. Parti kumaş alanlar. Bu size liflerin boyayı nasıl emdiği, nemi çekip çekmediği veya sizi sıcak veya serin tutup tutmadığı hakkında bir fikir verecektir. Daha sonra bu liflerin belirli bir kumaş oluşturmak için nasıl örüldüğünü veya bir araya getirildiğini keşfedebilirsiniz.

Krep Parça Kumaş satın alan. Saten Parça Kumaş alanlar Kanvas Parça Kumaş satın alanlar. Viskon Parça Kumaş satın alanlar Şifon Parça Kumaş satın alanlar Buzi Parça Kumaş alanlar Gabardin Parça Kumaş satın alanlar. Süet Parça Kumaş alanlar. Jarse Parça Kumaş alanlar. Kaşmir Parça Kumaş alanlar. Kaşe Parça Kumaş satın alanlar. Rips Parça Kumaş alanlar. Ripstap Parça Kumaş satın alanlar. Bez Ayağı Parça Kumaş alanlar. Nevresimlik Parça Kumaş alan

Örneğin, lifler esnek hale getirmek için naylon veya spandeks ile birleştirilebilir veya dimi veya fitilli kadife gibi yüzeyde doku oluşturacak şekilde dokunabilir. Bunlar, dikiş yaparken çevrimiçi olarak, kitaplarda (aşağıdaki önerilen listeye bakın) veya deneyimle edinebileceğiniz tüm bilgilerdir.

Ancak kumaşınızı gerçekten tanımanın ikinci yolu duyusaldır. Kumaşın vücudunuzu nasıl sardığını, kaldırdığınızda ne kadar ağır hissettirdiğini ve yürürken nasıl hareket ettiğini görüyorsunuz. Ne yazık ki, internetten kumaş alışverişi yaptığınızda neredeyse tüm duyusal deneyimi kaçırıyorsunuz.

Yani satın almadan önce kumaşınıza dokunamıyorsanız, kısa bir kelime dersi kumaş tanımlarını hayata geçirmenize yardımcı olabilir. Kumaşın duyusal niteliklerine (özellikle ağırlık ve dökümlülük) aşina olmak, onu kutusundan çıkardığınızda, diktiğinizde ve giydiğinizde nasıl davranacağını bilmenize yardımcı olur.

Şartlarınızı bilin: ağırlık ve örtü

. İyi fiyata Şardonlu Kumaş alanlar. İyi fiyata Likralı Kumaş satın alan. İyi fiyata Streç Kumaş alanlar. İyi fiyata Selanik Kumaş satın alanlar. İyi fiyata Havlu Kumaş satın alan. İyi fiyata Pile Kumaş alanlar. İyi fiyata File Kumaş satın alanlar. İyi fiyata Astar satın alanlar. İyi fiyata Triko Kumaş satın alanlar. İyi fiyata Etek Kumaşı satın alanlar

Çevrimiçi kumaş mağazaları, bir kumaşın davranışını yazılı bir açıklamaya dönüştürmek gibi zorlu bir görevle karşı karşıyadır. Alışveriş yaparken göreviniz kumaş açıklamalarını nasıl yorumlayacağınızı öğrenmektir.

Spot kumaş satın alanlar. Bir kumaş açıklamasını okurken lif içeriğini not edin ve ardından mağazaların ağırlık ve dökümlülüğü tanımlamak için kullandığı sıfatlara bakın. Bunu ne kadar çok yaparsanız, tekstil konuşmayı o kadar çabuk öğreneceksiniz.

Kısaca kumaşın ağırlığı, ne kadar hafif ya da ağır olduğu, dökümlülüğü ise vücudunuza nasıl asıldığıdır. Öyleyse bu terimlerin her birine daha yakından bakalım.

Ağırlık Nedir?

Bir kumaşın ağırlığı onun ağırlığıdır; onu tuttuğunuzda ne kadar hafif veya ağır olduğu. Dolayısıyla, hafif, orta ağırlıkta veya ağır olarak tanımlanan kumaşları görseniz de, her kumaşın aynı zamanda belirli, sayısal bir ağırlığı vardır.

Kumaş alışverişinizi nereden yaptığınıza bağlı olarak, emperyal ölçümün genellikle yard kare başına ons (OYS) olduğunu ve metrik ölçümün genellikle metrekare başına gram (GSM) olduğunu göreceksiniz. İkisi arasında çeviri yapmanız gerekiyorsa işte kullanışlı bir kumaş ağırlığı hesaplayıcısı .

Peki belirli bir dikiş projesi için kumaş alışverişi yaparken bu rakamlar ne anlama geliyor? Dikiş projeniz için ağırlığı nasıl düşünebileceğinize dair bazı genel örnekler:

Hafif kumaşlar, ağır muadillerine göre daha ince, daha nefes alabilen, daha dökümlü ve daha az opak olabilir. Bu kumaşlar yaklaşık 7oz veya 237 GSM’ye kadardır.

Benzer şekilde ağır kumaşlar, hafif kumaşlara göre daha kalın, daha dayanıklı, daha opak ve daha yapılandırılmış olabilir. Bu kumaşlar 11oz veya 475 GSM’den fazladır.

Orta ağırlıktaki kumaşlar, yaklaşık 7-11oz veya 373-475 GSM olmak üzere ikisinin arasında bir yerde olacaktır.

Kumaşın GSM’sinin yalnızca metrekare veya metre kare başına ağırlığın bir yansıması olduğuna dikkat etmek önemlidir. Dokumanın yoğunluğu, diğer lif içerikleri, kumaşın kalitesi veya kumaşın esnekliği gibi ek bilgilere sahip değildir. Bu nedenle, kumaşın spesifik ağırlığını listelenmiş olarak bulabilseniz de, daha fazla bilgi almak için açıklamaya güvenmeniz gerekecektir.

Örnek: Denim

Kaşe Kumaş firmaları,Rips Kumaş firmaları,Ripstap Kumaş firmaları,Bez Ayağı Kumaş firmaları,Balıksırtı Kumaş firmaları,Jakarlı Kumaş firmaları,Poplin Kumaş firmaları,Kot Kumaş firmaları,Panama Kumaş firmaları,Süprem Kumaş firmaları,Ribana Kumaş firmaları,Denye Kumaş firmaları,İnterlok Kumaş firmaları,Kaşkorse Kumaş firmaları,Turlu Viskon Kumaş firmaları,Etamin Kumaş firmaları,

Parça Denim ağırlığı keşfetmek için mükemmel bir örnektir çünkü çevrimiçi kumaş mağazaları genellikle çok ayrıntılı bilgiler sağlar ve hazır giyim kot pantolonları genellikle denimin özgül ağırlığını listeler. 5 ons ile 14 ons arasında hafif, orta ağırlıkta ve ağır denim bulacaksınız.

Denim ayrıca giysinizin vücudunuzda nasıl hissetmesini istediğinizi de düşünmenizi gerektirir. Örneğin ağır denim, hafif denimden daha fazla aşınma ve yıpranmaya dayanabilir. Bununla birlikte, siz içeri girene kadar vücudunuzda daha kısıtlayıcı hissetmeniz de muhtemeldir.

Bir yanıt yazın