Parti Kumaş Satın Alanlar KUMAŞ ALINIR

Kumaş satın alanlar. Elbette çoğumuz mağazalardaki güzel kumaşlara defalarca bakmış, hiçbir butikte bulunamayacak doku ve desene sahip bir elbisenin hayalini kurmuşuzdur. Diğer kumaşlar gibi Ukrayna’da triko satın alırken herhangi bir zorluk yaşamanız pek olası değildir.

Kumaş alan. Hatta bazıları bir dikiş makinesi edindi ve dikişin temel prensiplerine hakim oldu, ancak henüz elbise yapmaya başlamaya karar vermediler. İlk bakışta böyle bir görev acemi bir terzi için inanılmaz derecede zor görünüyor. Ancak zaman ve dikkat ayırırsanız her şey yapılabilir. Karşılaşacağınız ilk sorulardan biri elbise için kaç metre kumaşa ihtiyacınız var?

Doku miktarının belirlenmesinde genel prensipler

Öncelikle eşyanın tarzına karar vermek önemlidir. Malzeme tüketimi doğrudan elbisenin modeline, eteğin tipine, kolların varlığına veya yokluğuna bağlıdır. Diğer bir soru ise, ürünün boyutu ve rulodaki kumaşın genişliği gibi faktörlere (doğrusal metre olarak adlandırılan) bağlı olarak bir elbise için ne kadar kumaşa ihtiyaç duyulduğudur. Çoğu zaman yaklaşık 1,5 metredir, ancak başka sayılar da vardır.

Ham Kumaş Tedarikçileri. Ham penye Tedarikçileri. Penye Kumaş Tedarikçileri. Üç iplik Kumaş Tedarikçileri. İki İplik Kumaş Tedarikçileri. Şardonlu Kumaş Tedarikçileri. Likralı Kumaş Tedarikçileri. Streç Kumaş Tedarikçileri. Selanik Kumaş Tedarikçileri. Havlu Kumaş Tedarikçileri. Pile Kumaş Tedarikçileri. Gömlek Kumaşı Tedarikçileri. Mont Kumaşı Tedarikçileri.

Tarzına bağlı olarak bir elbiseyi dikmek için ne kadar kumaşa ihtiyaç vardır?

Sonsuz çeşitlilikte elbise stili vardır ve her birinin kendi kesme ve dikme yöntemleri vardır ve bunlar bazen basit olmaktan uzaktır. Harika haber şu ki, dikmek için kumaş hesaplanırken şema birçok modelde aynıdır. Ancak bilmeniz gereken ilk şey, özel olarak seçilen kumaşın rulosunun genişliğidir.

Kollu uzun düz kesim yere kadar elbise

Bu, modern modanın en popüler modelidir. Hesaplamak için iki parametre gereklidir:

  • ürünün toplam uzunluğu – ölçümler omuzdan eteğin en altına kadar alınır;
  • kol uzunluğu – omuzdan da ölçülür.

Ne kalça çevresinin, ne göğsün hacminin, ne de boyun çizgisinin varlığının veya yokluğunun önemli olmaması önemlidir. Yaklaşık 1,5 m kumaş genişliği için gerekli çekimi hesaplamak için ürünün uzunluğunu manşonun uzunluğuna ekleyin ve işleme için 0,4 m ekleyin.

Uzun kollu, kısa kollu veya kısa kollu diz boyu bir elbise için gerekli kumaş miktarını hesaplamak için ölçümlerin önceki durumda olduğu gibi yapılması gerekir. Kesmek ve dikmek için yaklaşık 1,5 m genişliğinde ne kadar kumaşa ihtiyacımız olacağını hesaplamak için elbisenin uzunluğunu, manşonun uzunluğunu (eğer amaçlanıyorsa) toplayın ve işleme için 0,2 metre ekleyin.

Geniş etekli bir elbise modeli için kumaş hesaplama tekniği biraz daha karmaşıktır. Öncelikle terzinin daha fazla ölçü alması gerekiyor:

  • korse yüksekliği;
  • varsa kol uzunluğu;
  • etek boyu;
  • bel çevresi

Yarım güneş elbisesini dikmek için, rulo genişliği yaklaşık 1,5 metre olan gerekli kumaş kesimini hesaplamak için aşağıdaki formülü kullanmalısınız: korse yüksekliği + 2 etek uzunluğu + 0,5 metre + 2 bel çevresi + işleme için 0,2 metre.

Güneş eteği olan bir elbise benzer bir formül kullanılarak hesaplanır: korse yüksekliği + 4 etek uzunluğu + 0,5 metre + 4 bel çevresi + işleme için 0,2 metre.

Fırfırlı, fırfırlı, cepli veya diğer detaylı bir elbise için ne kadar kumaşa ihtiyacınız var?

Yukarıda sunulan hesaplamalar, yalnızca bir elbisenin siluetini dikmek için gerekli kumaş görüntülerinin hesaplanmasını içerir. Cepler veya kapüşonlu bir yaka eklemeye karar verirseniz, onu fırfırlar, fırfırlar veya diğer unsurlarla süsleyin, hesaplanan malzeme hacmi büyük olasılıkla sizin için yeterli olmayacaktır.

Hesaplamaya ne kadar tekstil eklenmesi gerektiği, elbisenizi neyi ve hangi hacimlerde tamamlamak istediğinize bağlıdır. Bunlar dahili veya baş üstü sıradan fonksiyonel ceplerse, ilave 0,5 metrelik malzeme sizin için kesinlikle yeterli olacaktır. Elbisenizin tasarımını hacimli fırfırlar, fırfırlar, volanlar ile süslemek istiyorsanız, bir önceki aşamada hesaplanan kumaşın uzunluğuna en az 1 lineer metre daha malzeme eklemelisiniz.

Krep Parça Kumaş satın alan. Saten Parça Kumaş alanlar Kanvas Parça Kumaş satın alanlar. Viskon Parça Kumaş satın alanlar Şifon Parça Kumaş satın alanlar Buzi Parça Kumaş alanlar Gabardin Parça Kumaş satın alanlar. Süet Parça Kumaş alanlar. Jarse Parça Kumaş alanlar. Kaşmir Parça Kumaş alanlar. Kaşe Parça Kumaş satın alanlar. Rips Parça Kumaş alanlar. Ripstap Parça Kumaş satın alanlar. Bez Ayağı Parça Kumaş alanlar. Nevresimlik Parça Kumaş alan

Elbiselerin sadece düz kumaşlardan değil, baskılı kumaşlardan da yapıldığı bilinen bir gerçektir, ikinci seçenek daha da yaygındır. Renkli desenli malzemeden yapılmış bir üründe, teknolojinin bazı dezavantajları o kadar fark edilmiyor, bu nedenle acemi zanaatkar kadınlar genellikle onunla çalışmayı tercih ediyor.

Desenli kumaşlar için kumaş hesaplamaya yönelik herhangi bir özel özellik var mı? Küçük bir baskıdan, örneğin çiçek baskısından bahsediyorsak, ek bir kumaş kaynağına gerek yoktur. Geniş desenli veya net doğrusal desenli, uzunlamasına veya enine çizgili kumaşınız varsa bu tamamen farklı bir konudur. Bu durumda desenin eşleşmesi son derece önemlidir ve bu da ek malzeme maliyetleri gerektirir.

Büyük veya geometrik desenli kumaştan dikmek istediğiniz bir elbise için gerekli kumaş miktarını doğru hesaplamak ve ekstra çekimlere para harcamamak için aşağıdaki kurala uymalısınız. Öncelikle kumaşın tasarımına bakılmaksızın yukarıda anlatılan yöntemi kullanarak gerekli çekimleri hesaplıyoruz. Ayrıca ince bir kız için kıyafetler dikilirse, yani elbise bedeni 46’ya kadarsa, ortaya çıkan çekime malzemenin% 25’ini ekliyoruz. Boyut daha büyükse, yedek artı kumaşın% 40-50’sini ayırmaya değer.

Havlı kumaştan elbise dikmeye karar verirseniz malzemenin hesaplanması farklı olmayacaktır. Tek uyarı, bu tür tekstillerin bazılarında kenarların ek işlem gerektirmesidir, bu da biraz daha yüksek bir tüketime (kelimenin tam anlamıyla birkaç santimetre) yol açar. Havlı malzemeyle dikiş yaparken güven sağlamak için hesaplanan çekimin% 5-10’unu ekleyebilirsiniz.

Parti Gömleklik Kumaş satın alanlar, Parti Eteklik kumaş alan yerler, Parti Montluk kumaş alanlar Parti Atletlik kumaş satın alanlar, Parti İçlik kumaş alanlar, Parti Yazmalık kumaş alanlar, Parti Başörtü kumaşı satın alan,

Parti Ceketlik kumaş satın alan firmalar, Parti Eşofman kumaşı satın alanlar, Parti Kabanlık kumaş alanlar, Parti Takım elbise kumaşı satın alan yerler, Parti Bayan kumaşları alanlar, Parti Çocuk kumaşları alanlar, Parti Erkek kumaşları satın alanlar, Parti Şal kumaşı alan, Parti Mintan Kumaşı alanlar,  Parti Don kumaşı alan yerler,

Parti Bindallı kumaşı alan firmalar, Parti Tayt Kumaşı alanlar, Parti Tişört kumaşı satın alan kişiler, Parti T-Shirt kumaşları satın alanlar, Parti Atlet kumaşı alanlar, Parti Tesettür Giyim kumaşları alanlar,  Parti Fantezi giyim kumaşları satın alanlar, Parti Ferace kumaşı alanlar,

Kaşe Kumaş firmaları,Rips Kumaş firmaları,Ripstap Kumaş firmaları,Bez Ayağı Kumaş firmaları,Balıksırtı Kumaş firmaları,Jakarlı Kumaş firmaları,Poplin Kumaş firmaları,Kot Kumaş firmaları,Panama Kumaş firmaları,Süprem Kumaş firmaları,Ribana Kumaş firmaları,Denye Kumaş firmaları,İnterlok Kumaş firmaları,Kaşkorse Kumaş firmaları,Turlu Viskon Kumaş firmaları,Etamin Kumaş firmaları,

Parti Pareo kumaşı satın alanlar, Parti Mayo kumaşları satın alanlar, Parti Bikini kumaşı satın alanlar, Parti İşçi giysileri kumaşları satın alanlar, Parti Manto kumaşı alanlar, Parti Pardösü kumaşı alan, Parti Kabri kumaşı satın alan,  Parti Bluz kumaşı alan, Parti Eşarp kumaşı satın alan yerler, Parti Üniforma kumaşı alanlar,  Parti Gecelik kumaş alanlar, Parti Kazak kumaşı alanlar,

Parti Sütyen kumaşı alanlar, Parti Ayakkabı kumaşı nereye satılır? Parti Külot kumaşı satın alan yerler, Parti Korse kumaşı alan firmalar, Parti Süveter kumaşı satın alan kişiler, Parti Boxer kumaşı alanlar,  Parti Slip kumaşı alan yerler, Parti Bebe kumaşı satın alanlar, Parti Gömlek kumaşı alanlar, Parti Şemsiye kumaşı alan firmalar,

Bir yanıt yazın