Kumaş

Toptan Penye Kumaş Alanlar Penye Kumaş Alınır

Penye kumaş alanlar pamuğun giyim eşyası olarak evrimi, Mısır’daki Nil Vadisi’ne yaklaşık 5.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Mısırlılar, giyim için kullanılacak pamuğu tasarlayan ilk insanlardı. Pamuk fabrikası popülaritesi önümüzdeki birkaç on yıl boyunca güneyinde artmaya devam etti ve pamuğun popülaritesi çiçek açsa da, onu kumaşa dönüştürme süreci nispeten aynı kaldı. 1902 yılına kadar, sadece saçını değil, aynı zamanda pamuğu da tarama işlemini geliştirdiğinde.

Ama Neden Pamuk Tarak?

Kumaş alınır KUMAŞ ALANLAR www.kumas.org PARTİ KUMAŞ ALANLAR SPOT KUMAŞ ALANLAR

Toptan penye alanlar. Pamuk, yumuşak, emici bir elyaftır ve vücudu yazın serin, kışın ise sıcak tutma konusunda mükemmeldir, bu da onu giyim için mükemmel bir kumaş yapar. Pamuk, MÖ 3000’den beri sadece hayatımızın kumaşı değil, bugün de hayatımızın 1 numaralı kumaşı olmaya devam ediyor.

Penye devreye girince pamuğu daha yumuşak ve daha sevimli hale getirdi. Pamuğun bugünkü durumu ve üretimdeki gelecekteki gelişmeler göz önüne alındığında, önümüzdeki 3000 yıl boyunca hayatımızın 1 numaralı kumaşı olmaya devam edeceğinden şüphe yoktur.

Bu blogda penye pamuğu ve neden üstün yumuşaklık sağladığını keşfedeceğiz. O halde hemen atlayalım:

TOP KUMAŞ ALANLAR…

Penye Nedir?

Penye pamuk, normal pamuğun daha yumuşak bir versiyonudur. Toplandıktan sonra pamuğun daha fazla işlenmesi ve ardından iplik haline getirilmesiyle yapılır. Pamuğa eklenen iş ve daha yüksek kalite nedeniyle, penye pamuk genellikle normal pamuğa göre daha pahalıdır.

Penye Pamuk, yumuşaklık açısından üstün ve normal pamuğa göre daha dayanıklı olduğundan, nasıl yapıldığına geçelim.

Penye Pamuğunun Üretim Süreci Nedir?

Parça Penye pamuğun üretim sürecini anlamak için önce normal pamuğun üretim sürecine değinelim. Normal pamuk veya “geleneksel” pamuk yapmak için önce pamuk hasat edilir. Oradan temizlenir ve tohumlar çıkarılır. Pamuğun taranması veya taranması burada devreye girer. Konvansiyonel bu aşamada iplik haline getirilir. Penye pamuğun ekstra bir adımı vardır. Tabii ki, bu ekstra adım pamuğu taramak.

KUMAŞ ALANLAR

Spot Penye pamuk normal pamuğa göre daha yumuşaktır çünkü tarandıkları için herhangi bir kirlilik veya kısa çıkıntılı iplikler yoktur. Penye pamuk aynı zamanda normal pamuğa göre daha güçlüdür çünkü penye işlemi kırılmaya meyilli kısa lifleri çıkarır.

Penye pamuk ipliği oluşturma adımını özetleyelim:

Lifler ayrılır ve kabaca sıralanır, böylece hepsi aynı yöne bakar.

Daha sonra bu hizalanmış lifler şeritlere bölünür ve bunlar daha sonra iplik veya ipliğe eğrilir.

Daha sonra kalan kirleri ve kısa pamuk liflerini çıkarmak için ince fırçalar (tarama) kullanılır.

Kumaş alan firmalar. Orijinal hacmin yaklaşık %15’i kaldırılır, geriye sadece düzleştirilmiş ve hizalanmış uzun düz teller kalır

Son olarak, bu Penye iplikleri iplik veya iplik haline getirilir.

Süreç kulağa oldukça basit geliyor ve dürüst olmak gerekirse, 1902’den önce birinin bunu bulmamasına şaşırdık! Ayrıca her pamuğun penye olmaması da şaşırtıcı, o zaman penyenin neden üstün olduğuna geçelim.

Penye Giymenin 5 Faydası

1) Penye Pamuk Yumuşak ve Nefes Alabilir

Kirliliği veya kısa çıkıntılı iplikleri olmadığı için Penye pamuğun normal pamuğa göre daha yumuşak ve nefes alabilirliği vardır. Penye pamuk da bu nedenle diğer kumaşlarla güzel bir şekilde eşleşir. Bu nedenle, penye pamuğun kullanıldığı polyester/pamuk karışımı gibi harmanlanmış gömlekleri sık sık göreceksiniz.

2) Penye Pamuk Normal Pamuktan Daha Güçlüdür

Penye kumaş satın alanlar işlemi sırasında kısa lifler uzaklaştırılmıştır. Bu, kırılma olasılığı daha düşük olan uzun ve sıkı bir iplik oluşturmak için uzun stantlar birlikte büküldüğünden kumaşı daha güçlü kılar. Kısa lifler, zincirdeki meşhur “zayıf halka” idi ve tarama işlemi onları ortadan kaldırdı.

3) Yazın Serin, Kışın Sıcak

Tüm durumlar için mükemmel bir kumaş bulmak zor. Pamuk sadece bu sıcak yaz aylarında nefes almakla kalmaz, aynı zamanda kış aylarında sıcağı tutmasıyla da bilinir. Bu özellik, soğuk nemi vücudunuzdan uzaklaştıran emici özelliğinden kaynaklanmaktadır.

4) Hem yetişkinler hem de çocuklar için harika

Pamuk bir çiçekten başlar ve sonunda sevdiğimiz yumuşak kumaşa dönüşmeden önce kabarık bir top haline gelir. Hepimiz doğal lifleri severiz. Cildimizle iyi çalışırlar. Onları çocuklarımız için seviyoruz ve dürüst olmak gerekirse onları kendimiz için de seviyoruz. Tarama işlemi, kirlerin giderilmesine yardımcı olarak daha da yumuşak hale getirir.  

5) Bakımı Kolaydır

Kumaş alımı yapanlar. Kolay bakım talimatı ve rengini iyi tutan pamuklu tişörtünüz defalarca yıkanabilir. Pamuk çekme eğilimi gösterebilir ancak sıcak suda yıkamadığınız sürece bunda bir sorun görmezsiniz.

Bir yanıt yazın