Zeytinburnu Kumaşçılar Çarşısı Kumaş Alanlar

Kumaş karışımları

Kumaş Alan. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, benzersiz özelliklere sahip yeni bir tekstil türü oluşturmak için iki veya daha fazla farklı lif türü bir araya getirildiğinde kumaş karışımları oluşturulur.

Yıllar boyunca, dokuyu, dayanıklılığı, malzemenin verdiği hissi geliştirmek ve hatta giyim üretiminin maliyetini azaltmak gibi belirli ihtiyaçları karşılamak için harmanlanmış kumaşlar geliştirilmiştir.

Bugün piyasada yüzlerce kumaş karışımı var, ancak baskılı giysiler için daha popüler olan karışımlar :

Pamuk-polyester karışımları (65/35 ve 50/50)

Parti kumaş alanlar. Pamuk veya polyester arasında karar veremiyorsanız, ikisinin en iyisini birleştirin ve bir pamuk-polyester karışımı seçin.

parti kumaş alanlar parti kumaş satın alanlar parti gabardin alan parti penye alan parti viskon alan parti saten alan parti kot alan

Pamuk-polyester karışımı çok yönlüdür ve yatak takımlarından gömleklere kadar her şeyi yapmak için kullanılır. Polyester, pamuğun yaptığı gibi çekmediği veya şekil değiştirmediği için bu karışımın yıkanması ve kurutulması daha kolaydır. Karışımdaki pamuk bileşeni sayesinde, pamuk-polyesterden yapılan giysiler saf polyester ürünlere göre daha fazla nefes alabilir.

Dayanıklılık ve bakım

Spot kumaş alan. Yüksek kaliteli pamuk süper dayanıklıdır, bu da kazayla yırtılma veya yırtılma riskini azaltır. Ancak pamuk, polyester veya pamuk/polyester karışımları kadar dayanıklı değildir.

Kumaş parçası alanlar. Çoğu doğal malzeme gibi, yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında büzülebilir. Bu nedenle pamuklu bir gömleği yıkarken soğuk su kullanın ve malzemenin aşınmasını ve yıpranmasını etkileyebileceğinden çok fazla deterjan eklemekten kaçının. Renk solmasını önlemek için çamaşır makinenizde hassas devir ayarını seçin.

TOP KUMAŞ ALANLAR… 0536 336 43 43

Kumaş Alanlar. Farklı üretim teknikleri nedeniyle ürünlerin tamamı %100 pamuklu olsa bile teninizde farklı hissettirebileceğini unutmayın. Bunu kumaş alan Test T-Shirts videomuzda çalışırken görebilirsiniz:

Polyester

Polyester petrol bazlı ürünlerden sentezlenen sentetik bir elyaftır. Polyester kumaş 1941’de icat edildi, bu nedenle pamuğa kıyasla bu kumaş oyunda oldukça yeni bir oyuncu.

Kumaş alımı yapan firmalar. Ancak buna rağmen, polyester giyim endüstrisinde giderek daha popüler bir seçenek haline geliyor. Polyester, özellikle çok fazla aşınmaya ve yıkamaya dayanıklı bir kumaş arayanlar için değerlidir.

POLYESTER KUMAŞ ALIMI YAPANLAR…

gabardin kumaş alan ham gabardin kumaş alanlar gabardin gabardin ucuz gabardin parça gabardin alan ham gabardin alan parça gabardin alan likralı gabardin

Polyesterin giyerken nasıl olduğuna ve daha spesifik olarak polyesterin nasıl uyduğuna bakalım.

Polyester hafiftir ve pamuğa göre biraz daha ipeksi bir his verir. Ayrıca spor için mükemmeldir. Polyesterden yapılan giysiler teri cilde hapseder. Bu, polyester gömleklerin sıcak havalarda biraz nemli, ancak daha soğuk havalarda sıcak hissedebileceği anlamına gelir.

Polyester gömlekler genellikle hafif ve incedir ve cilde biraz yapışabilirler. Aşırı hassas cilde sahip olanlar için, polyester küçük bir tahrişe neden olabilir, ancak polyester diğer kumaşlarla karıştırıldığında bu kadar yaygın değildir.

Polyester esnek midir? Evet, polyester iplik satın alanlar kullanıcıya rahatlık sağlamak için doğal olarak esner. Polyester doğal olarak büzülmez ve %100 polyester, çok fazla aşınma ve yıpranmadan sonra bile şeklini kaybetmez ve oldukça hızlı bir şekilde şekle geri döner.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALANLAR…

kot kumaş alanlar parti kot kumaş alanlar spot kot kumaş alanlar stok kot kumaş alanlar kot kumaş alımı yapan 1a kot kumaş satanlar kilo ile kot kumaş
kot kumaş alanlar parti kot kumaş alanlar spot kot kumaş alanlar stok kot kumaş alanlar kot kumaş alımı yapan 1a kot kumaş satanlar kilo ile kot kumaş

Bir giyim mağazanız varsa, muhtemelen konu baskı olduğunda polyesterin ne tür bir malzeme olduğunu merak ediyorsunuzdur.

Bir süredir polyester kumaş alan üzerine baskı yapmak oldukça zordu. Ancak özel boyalar ve gelişmiş baskı teknolojileri sayesinde polyester kumaşlarda yüksek kaliteli baskılar elde etmek artık dert değil. Basılı renkler canlıdır ve zamanla solma olasılığı düşüktür.

Kumaş. Bununla birlikte, polyester giysilere baskı yapmak, pamuk veya kumaş karışımlarına göre daha zor olduğundan, polyester ürünler genellikle daha pahalıdır.

Bir yanıt yazın