Kumaş

Ham Bez Alanlar

Kumaş alanlar. Kumaş Kimler Alıyor?

HAM KUMAŞ ALINIR. KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIRSeri sonrası kalan kumaşları satın alanlar imalat sonrası kalmış kumaşları alanlar. Çoğu zaman kumaş ve malzeme isimleri konusunda kafamız karışır. Üreticinin fotoğrafında görülmesi veya kompozisyon ile etikette okunması zor olanla ilgilidir. Ne kadar yumuşak, şeklini iyi koruyor mu, yıkandıktan sonra nasıl davranacak?

Ham bez kumaş ne için kullanılır?

1 top Amerikan bezi kaç TL?

Amerikan bezi kaç para?

Amerikan bezi ne işe yarar?

Örneğin, kalın bir kot pantolon ve yumuşak bir tişört %100 pamuklu olabilir. Farklı kumaşlardan olduklarını anlamalısınız, bu nedenle özelliklerinde farklılık gösterecektir. Bir örnek daha az açıktır: Batiste ve saten %100 pamuklu da olabilir. Her iki kumaş da hafif ve yumuşaktır, ancak satenin ön tarafında belirli bir parlaklığa sahiptir, batiste ise yarı saydamdır ve her iki tarafta da aynı hissi verir.

Bu kısa rehberi internetten iç çamaşırı ve kıyafet seçimini daha kolay hale getirmek için resimlerle hazırladık.

ŞARTLAR

Kilo ile kumaş. Malzeme – kumaşın yapıldığı lifler. Etikette okuduklarımız. Pamuk, ipek, poliamid, likra malzemelerdir.

Kumaş tipi – kumaştaki ipliklerin dokuma tipi. Triko tam olarak bir kumaş değildir, ancak sadelik için bu kategoriye koyduk. Genel olarak, bu tür ürünlerin ortak adı tekstildir ancak bir şekilde çok mobilya gibi geliyor. Altlık, saten, tül, kadife kumaşlardır (bizim anlayışımıza göre).

MALZEMELER. LİFLER NELERDİR

Ham kumaş kim satın alır? parti ham kumaş satın alanlar spot ham gabardin alan stok ham kumaş alanlar. Temel özellikleri kumaşın bileşimine bağlıdır. Nemi ne kadar iyi emecek, havanın geçmesine veya gerilmesine izin verecek. Ancak kumaşın tüm özellikleri liflere bağlı değildir. Örneğin, triko, hangi malzemeden yapıldığına bakılmaksızın her yöne esner. Ve saten örgü varsayılan olarak diğerlerinden daha yoğundur – yani havayı geçmek daha zordur. Bu nedenle, kumaş türünü dikkate alıyoruz.

Doğal lifler doğal koşullarda temel formlarında bulunur. Bu bir koyun yünü ipekböceği kozasının ipliği, keten saplarının lifleri veya pamuk tohumlarıdır. Neyin bitkisel neyin hayvansal olduğu belli. Bu tür lifler bölünemez.

PARÇA KOT KUMAŞ ALANLAR

Kiloyla kumaş. Onlar için hammaddeler doğal olabilir (kural olarak odun hamuru). Ancak liflerin kendileri, hammaddelerin kimyasal işleme tabi tutulmasıyla yapılır. Bu lifler yapaydır. Tam teşekküllü sentetikler petrol ürünleri, gaz ve benzeri beklenmedik maddelerden polimerlerin sentezinin bir ürünüdür. Her şeyi parçalamak için bir diyagram:

LİFLER HAKKINDA DAHA FAZLASI

Birçok yeni yüksek teknoloji malzemeyi sırf iç çamaşırı ve ev giyiminde kullanılmadıkları için görmezden geliyoruz.

YÜN

Yün kumaş satın alanlar. Koyun, keçi, tavşan, lama ve diğer uygun hayvanların saç çizgisidir. Yünlü ürünler (yün lif yüzdesi olan kumaşlar) ısıyı iyi tutar, ancak büzülmeye eğilimlidir.

İPEK

İpekböceği tırtılının kozasını yaptığı iplik. Bu, pürüzsüz kumaşların iyi olduğu karakteristik bir parlaklığa sahip uzun (ortalama kilometre) ince, yumuşak bir elyaftır. Doğal termoregülasyon ile ayırt edilir (soğukta ısıtır ısıda biraz soğur ), ancak dikkatli kullanım gerektirir (arabada yıkama, sıkma ve kurutma yok).

KUMAŞ SATIN ALAN YERLER

KETEN

Keten kumaş satanlar.  Elyaf keten saplarından elde edilen lif. Kumaş pamuktan daha güçlüdür, nemi iyi emer ve çabuk kurur. Ama çok buruşuk ve sert.

VİSKON KUMAŞ ALAN

(Viskon kumaş alanlar) Bu lif esas olarak iğne yapraklı türlerin (ladin, çam) odun hamurundan üretilir. Lif, görünüşte ipeği andıran gevşek bir yapıya sahiptir. “Nefes alır”, nemi iyi emer, dayanıklıdır. Dezavantajları: parlaklık, yıkandığında güçlü çekme, ıslandığında mukavemet kaybı. Bu bağlamda, sert bir şekilde bükülmesi ve sıkılması önerilmez.

BAMBU

çorlu kumaş alanlar çerkez köy kumaş alanlar çorlu kumaş satın alanlar çerkezköy kumaş alanlar çorlu parça kumaş alan çorlu iplik alanlar çerkezköy iplik alanlar
çorlu kumaş alanlar çerkez köy kumaş alanlar çorlu kumaş satın alanlar çerkezköy kumaş alanlar çorlu parça kumaş alan çorlu iplik alanlar çerkezköy iplik alanlar

(Bambu kumaş alan) Esasen aynı viskondur, ancak bunun için selüloz, hızlı büyüyen bir bambu türünden elde edilir. Ondan kumaşlar hipoalerjenik, hijyenik, dayanıklı, yumuşak, elastiktir. Suyu iyi emerler, kırışmazlar, birçok yıkamaya dayanırlar. Ancak dikkatli yıkama gerektirirler.

Bir yanıt yazın