Kumaş

Kumaş Alanlar Kumaş Alan Kimler

Pamuk kumaş alan pamuk bitkisinin tohum kabuklarından yapılır ve tüm dünyada yetişir, aslında pamuk muhtemelen her gün temas ettiğimiz en yaygın malzemedir. Giysiler, havlular ve nevresimler çoğunlukla pamuktan yapılır ve piyasadaki her şeyde olduğu gibi pamuğun kalitesi ve onunla birlikte fiyatı değişir. Penye pamuk, normal pamuğa göre daha üstündür, çünkü lifler, ipliğe dönüştürülmeden önce fazladan bir adımdan geçerler, bu da tipik olarak daha pahalı olan daha yumuşak, daha güçlü, daha lüks bir kumaşla sonuçlanır.

Penye nasıl yapılır?

Penye kumaş alınır parça penye kumaş alınır toptan penye kumaş alan kumas.org
Penye kumaş alınır parça penye kumaş alınır toptan penye kumaş alan kumas.org

Parça Penye pamuk, diğer pamuk türleri ile aynı pamuk bitkisinden elde edilir. Pamuk hasat edildikten sonra, lifleri ayıran ve hepsini aynı yönde çalıştıran zaman alıcı bir işlem olan taranır. Taraklama işleminin sonunda, ham madde hacminin yüzde 15’inden fazlası atılır. Bu, üretim ve malzeme maliyetlerinin neden daha yüksek olduğunu açıklar. Taraklamadan sonra, ince fırçalar daha kısa lifleri ve yabancı maddeleri çeken bir işlemle lifleri tarayarak daha güçlü, daha uzun ve daha düz pamuk lifleri ve normal pamuğa göre çok daha üstün ve arzu edilen özelliklere sahip bir son ürün elde edilir.

Pamuklu Yün veya İplik Yapımı

Parti penye kumaş alanlar. Pamuk bitkiden hasat edilir, kir ve tohumlardan kurtulmak için temizlenir ve daha sonra lifleri ayırmak ve kabaca aynı yönde düzenlemek için taranır. Pamuk daha sonra şeritlere bölünür, ham pamuk bobinleri yün veya ipliğe bükülür. İnce fırçalar, penye pamuğu yapmak için artık kirleri ve kısa pamuk liflerini giderir. Sadece uzun, düz lifler kalır. Penye pamuk şeritleri daha sonra iplik haline getirilir.

Pamuk ve Penye Pamuk

Penye pamuk, herhangi bir kirlilik veya kısa çıkıntılı iplikler içermediğinden normal pamuğa göre daha yumuşaktır ve penye işlemi kırılmaya meyilli kısa lifleri çıkardığı için normal pamuğa göre daha güçlüdür. Taramadan sonra, düzleştirilen lifler daha sıkı bir şekilde bir araya gelerek daha az yıpranmaya ve çözülmeye neden olur. Bu faydalar ve üretim sürecinde gereken ek çalışma, penye pamuğu normal pamuğa göre daha pahalı ve lüks hale getirir.

Spot kumaş alanlar. Yüksek kaliteli ev tekstilleri, giysiler, bluzlar, gömlekler ve tişörtler için kullanılan ince örme ve dokuma kumaşlar genellikle penye pamuktan yapılır.

Penye Bakımı

Penye kumaş alan pamuğun bakım talimatları genellikle normal pamuğunkiyle aynıdır. Genel olarak, pamuğu herhangi bir sıcaklıkta yıkayabilir ve kurutabilirsiniz, ancak penye pamuklu giysilerinize, nevresimlerinize ve havlularınıza biraz daha özen göstermeniz iyi bir fikirdir. Boyalı penye ve örgülerin ömrünü uzatmak için, çamaşırları ılık sıcaklıkta hafif deterjanlarla yıkayın.

Kumaş alımı yapanlar. Penye pamuk liflerinin gevşemesini sağlamak için kurutma işleminin bitiminden 10 dakika önce kurutma makinesinin soğuma döngüsünü kullanın. Yeni penye nevresimleri ve havluları daha yumuşak ve daha rahat hale getirmek için kullanmadan önce yıkayın.

Bir yanıt yazın