Kumaş

Kumaş Nedir? Top Kumaş Alanlar

Kumaş alanlar toplu penye kumaş satın alan kumaş bozanlar iyi fiyata kumaş satın alan seri sonrası kalmış kumaşları alan dik olarak yönlendirilmiş ipliklerin dokunarak bir tezgahta elde edilen bir tekstil kumaştır. Sözcüklerin sesinden, kumaş ve dokuma tezgahının ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğu açıktır. Ve tezgâhta üretilen her şey bir kumaştır.

Parti kumaş alanlar. “Tekstil” kelimesi, “dokumak” anlamına gelen Latince “textere” kelimesinden gelir. “Textus” kelimesi madde, dokuma kumaş olarak çevrilir. Böylece, ipliklerin veya liflerin iç içe geçmesiyle oluşturulan bir malzemeye tekstil denilebileceği ve dokunan bir malzemeye kumaş denilebileceği ortaya çıkıyor.

Daha genel olan “tekstil” terimi, keçe gibi liflerden oluşan dokunmamış malzemeleri içerir. Tekstiller ayrıca örme malzemeleri (dokunmazlar, ancak özel makinelerde örülürler) ve neopren, selüloz malzemeler, PE, PU, ​​​​PVC, vb.’den yapılmış sentetik malzemeler gibi modern dokunmamış kumaşları içerir.

KUMAŞ SATIN ALINIR…

Kumaş sınıflandırması

Dokuma ve dokunmamış malzemeler olarak ikiye ayrılmasına ek olarak, kumaşların sınıflandırılabileceği daha birçok özellik vardır.

Renge göre: düz (farklı renkler ve gölgeler) ve renkli (baskılar ve desenlerle). Desenli kumaşlar, sırayla, üzerine doldurma yoluyla uygulanan, çeşitli çözgü ve atkı iplikleriyle dokunan veya kumaşın özel bir işlemi kullanılarak uygulanan kumaşlara ayrılır.

Spot kumaş alanlar. Bileşime göre: kumaşlar doğal, yapay ve sentetik olarak ayrılır. Doğal kumaşların temeli, bitki veya hayvan kaynaklı doğal liflerden (çeşitli hayvanların yünü, bitki lifleri, böcek sırrı) oluşur. Yapay kumaşlar, lifleri viskoz (doğal selülozdan yapılmış yapay bir malzeme) gibi doğal malzemelerden yapay olarak oluşturulan kumaşları içerir. Sentetik kumaşlar, petrokimyasallardan yapılanları içerir.

Amaç: çok çeşitli uygulamalar için kumaşlar vardır (örneğin, bir kadın bluzu, yatak çarşafları, ışık perdeleri, dantel etek için astar, çocuk yazlık veya koruyucu ped dikmek için ince bir beyaz pamuklu kumaş kullanılabilir. bir fanda filtre) ve belirli amaçlar için kumaşlar : mont dikmek için, takım elbise için , spor giyim için, çocuk giyimi için , özel üniformalar için (örneğin itfaiyeci kıyafetleri), vb.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ ALIYORUM…

Parça kot kumaş alanlar. Yüzeyin dokusuna göre: kumaşlar pürüzsüz, mat, parlak, gevşek / pürüzlü, yumuşacık, kabartma desenli veya süslemeli, hacimsel dekoratif elemanlarda, dantel, şeffaf vb.

Özelliklerine göre: kumaşlar hafif (eğlence ve yazlık giysiler için), yoğun sıcak, su geçirmez, higroskopik, rüzgara dayanıklı vb.

Kumaş giysi için bir malzemedir.

PARÇA KUMAŞ ALINIR…

Ankara parça kumaş,Ankara kumaş satın alan,Ankara kumaş alımı yapanlar,Ankara kilo ile kumaş,Ankara parça kumaş,
Ankara parça kumaş,Ankara kumaş satın alan,Ankara kumaş alımı yapanlar,Ankara kilo ile kumaş,Ankara parça kumaş,

Kumaşlardan benzersiz giysiler ve iç mekanlar, oyuncaklar ve aksesuarlar, dekoratif paneller ve takılar, ayakkabılar ve şapkalar ve çok daha fazlasını yaratabilirsiniz. “Tüm kumaşlar” mağazamızda kumaşları seçin ve kendi benzersiz ürünlerinizi yaratın.

Bir yanıt yazın