Streç Kumaş Nedir? Parça Kumaş Alan

Kumaş alanlar seri sonları kalan penye kumaşları alanlar imalattan kalmış penye kumaşları alanlar üretimden artan kumaşları alanlar kumaş satın alanlar kumaş satın alan kişiler kumaş alan firma kumaş nereye satılır? Temel olarak, streç kumaşlar, lifleri belirli bir dereceye kadar gerebilir ve daha sonra bu lifleri sorunsuz bir şekilde orijinal boyutlarına geri döndürebilir. Bu kumaşlar, birden fazla öğeyi sabitlememeleri dışında bir tür lastik bant gibidir.

Bu malzemelerin esneyebilmesi gerçeği, zeminden eşyaları almak ve diğer aktiviteler için çok fazla eğilmeniz gerektiğinde onları ideal bir çözüm haline getirir. Bu esneme yeteneği, belirli giysi türlerini giymeyi daha rahat hale getirebilir.

gabardin kumaş alan ham gabardin kumaş alanlar gabardin gabardin ucuz gabardin parça gabardin alan ham gabardin alan parça gabardin alan likralı gabardin
gabardin kumaş alan ham gabardin kumaş alanlar gabardin gabardin ucuz gabardin parça gabardin alan ham gabardin alan parça gabardin alan likralı gabardin

Parti kumaş alanlar. O zaman bu kumaşların iyi yanı, birden fazla yönde germek için bazılarını bulabilmenizdir. Spesifik streç kumaşı, az veya çok esneme veya tek yönlü streç veya çok yönlü bir seçenek gerektiren belirli amaçlarla belirli giysiler için kullanabilirsiniz.

O zaman diğer iyi yönü, hangisini kullanacağınızı, rengini ve tasarımını seçebilmenizdir.

Streç Kumaş Çeşitleri

Genellikle sadece 2 çeşit streç kumaş vardır. 2 yol ve 4 yol olmasına rağmen 2 yol genellikle tek yönlü streç malzeme olarak anılır. Bu ikinci adı alır çünkü aslında yalnızca bir yönde esner ve ardından orijinal boyutuna geri döner.

4 yönlü streç kumaşlar her yöne esner gibi görünebilir, ancak gerçekte sadece ikiye esnerler. 2 yönlü streç kumaşlar yalnızca uzunlamasına yönde veya çapraz yönde gerilirken, 4 yönlü seçenek her iki yönde de esner.

Kumaş parçası alanlar. Bazı insanlar üçüncü bir tip, tek yönlü streç kumaş olduğunu iddia ediyor, ancak bu terimi herhangi bir zamanda %25’e kadar esneme sağlayan birçok örgü kumaşa uyguluyorlar. Birçok jarse kumaş, örüldüğü ve dokunmadığı için 4 yönlü esneme özelliğine sahiptir.

Tam Esnek Kumaş İsimleri Listesi

Kumaş adıstreç türüKullanımlar (sınırlı liste)
Streç jarse örgü2 veya 4 yol olabilirelbiseler, etekler ve üstler
Pamuklu jarse örgügenellikle sadece 1 yolherhangi bir giyim eşyası
Streç pamuklu poplinKarıştırılan streç liflere bağlı olarak 2 veya 4 yolyazlık elbiseler, bluzlar, etekler, gömlekler
streç pamuk1, 2 ve 4 yolceketler ve pantolonlar için daha ağır olan bluzlar, gömlekler vb.
Streç pamuklu gömleklikinşaata bağlıgömlekler ve elbiseler
Streç pamuklu sateninşaata bağlıtakım elbise için daha ağır olan bluzlar, resmi elbiseler
Streç pamuklu jakarinşaata bağlıceketler, etekler ve elbiseler
Streç viskon jakarinşaata bağlıtunikler, üstler, elbiseler, etekler ve bluzlar
streç ipek sateninşaata bağlıgece kıyafetleri, iç çamaşırları ve daha fazlası
streç ipek krepinşaata bağlıelbiseler, pantolonlar, ceketler ve etekler
streç ipek astardış malzemeye bağlıdırtüm astar seçenekleri
Streç saten şifoninşaata bağlıbluzlar, etekler, elbiseler
streç yüninşaata bağlıceketler, kazaklar, pantolonlar, sweatshirtler ve daha fazlası
Streç yün krepinşaata bağlıceketler, etekler ve elbiseler
streç kadifeinşaata bağlısweatshirtler, ceketler, pantolonlar, etekler ve elbiseler
streç dantelinşaata bağlıkollar, iç çamaşırı, bindirmeleri, vb.
streç tül4 yollu streçekler, altlıklar, yakalar, kenarlar vb.

KUMAŞ ALANLAR

Esnek Dayanıklı Kumaş

Yukarıdaki listeyi yapmayan çok sayıda çok dayanıklı streç kumaş var. Bunun nedeni, daha önce bahsedilen streç kumaşlar için alt kategoriler olarak kabul edilmeleridir.

Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı. Örgüler, yapılma şekli nedeniyle çok dayanıklıdır. Bu örgü türleri farklı liflerden yapılır. Sonra çok dayanıklı bir malzeme olarak kabul edildiğinden spandeks var. O da birkaç alt kategoriyle birlikte gelir, ancak bu ek malzemelerin tümü karışımlardır.

Karışımlar pamuk, polyester, saten, kadife, naylon ve suni ipek ile olabilir. Poplin, suni deri, vinil ve diğer elyafların yanı sıra streç kot buraya yerleştirilir. O zaman kauçuk veya lateks, dayanıklı bir streç malzeme olarak görülür, ancak bu seçeneği giyimde kullanmanın birkaç dezavantajı vardır.

Son olarak, belirli giyim eşyaları için dayanıklı bir streç malzeme istiyorsanız neopren’e gidebilirsiniz, ancak bu da günlük kullanım için değildir.

Elbiseler için Esnek Kumaş

kot kumaş alanlar parti kot kumaş alanlar spot kot kumaş alanlar stok kot kumaş alanlar kot kumaş alımı yapan 1a kot kumaş satanlar kilo ile kot kumaş
kot kumaş alanlar parti kot kumaş alanlar spot kot kumaş alanlar stok kot kumaş alanlar kot kumaş alımı yapan 1a kot kumaş satanlar kilo ile kot kumaş

Yukarıdaki tabloya baktığınızda hemen hepsinin ortak bir yönü olduğunu fark edeceksiniz. Hepsi aynı giyim eşyalarını yapmak için iyidir ve elbiseler genellikle listenin başında gelir.

Batılı bir görünüm istiyorsanız streç kot iyidir, ancak bu proje için herhangi bir pamuk türü harikadır. Daha sonra resmi veya sofistike bir şeye ihtiyacınız varsa, streç ipek veya şifon seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Isınmak istediğinizde streç yün malzeme veya streç kadife kullanmayı düşünebilirsiniz. Tüm bu seçeneklere sahip olmanın iyi yanı, üzerinde çalışabileceğiniz çok sayıda desen, renk ve tasarıma sahip olmanızdır.

Seçeneklerden biri istediğinize sahip değilse, sahip olan başka bir kumaşa geçmeyi düşünebilirsiniz. Esneklik potansiyeli muazzamdır. Sonra elbisenin daha da muhteşem görünmesini sağlamak için biraz streç dantel ekleyebilirsiniz.

Stok viskon kumaş alanlar. Yılın her mevsiminde işe yarayacak harika görünümlü bir elbise yapmak için bu kategoride çok özgürsünüz.

Kalın Streç Kumaş

Kalın kumaşların gerilebilir hale getirilmesi her zaman kolay olmadığı için seçim seçenekleriniz bu kategorideki kadar iyi olmayabilir. Liflerin ağırlığı ve dokusu tüm farkı yaratacaktır.

Penye kumaş alınır parça penye kumaş alınır toptan penye kumaş alan kumas.org
Penye kumaş alınır parça penye kumaş alınır toptan penye kumaş alan kumas.org

Daha önce bahsettiğimiz kumaşlardan bazıları buraya da giderdi. Bir örnek, streç denim olacaktır. Ağır streç kumaşları bulmak için hangi liflerin karıştırıldığını görmek için etiketi kontrol etmeniz gerekir.

%100 kauçuk veya lateks harika bir kalın esnek kumaş olurdu, ancak ne yazık ki, bu malzemelerin sınırlı uygulamaları vardır ve daha çok belirli istihdam görevleri veya evin etrafındaki kirli işler içindir.

Kadife kumaş alan suni deri ve spandeks, likra veya elastan ile harmanlanmış diğer ağır malzemeler de uygundur. Ağır kumaşların çoğu gerilebilir değildir ve gerilirlerse bu esnemede sınırları olacaktır. Bu malzemelerle çalışmak istediğinizde nelerin mevcut olduğunu görmek için kumaş mağazalarınızı kontrol edin.

Bir yanıt yazın